Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 grudnia 2022 imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Mierkiewicz, Cieślak, Kaznadziej i Olszak jadą na Mistrzostwa Europy !!!

Łukasz Ciężki   
środa, 20 kwietnia 2022 05:00

Na mistrzostwa!Czworo zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do szkolonych pod okiem Łukasza Ciężkiego wystartuje w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które w dniach 27 kwietnia – 1 maja br. rozegrane zostaną w chorwackim Poreću.

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Zuzanna Mierkiewicz która powalczy o medale w indywidualnych walkach do 55 kg oraz w konkurencjach drużynowych, Alina Kaznadziej wystartuje w indywidualnych technikach specjalnych, w indywidualnych walkach do 60 kg oraz w konkurencjach drużynowych, Jakub Cieślak natomiast zawalczy w indywidualnych walkach do 68 kg, w indywidualnych technikach specjalnych oraz w konkurencjach drużynowych. Najbardziej doświadczona zawodniczka klubu Natalia Olszak wystartuje w indywidualnych układach stopni mistrzowskich II dan, w indywidualnych testach siły oraz w konkurencjach drużynowych.

W tegorocznych mistrzostwach Europy wystartuje 592 zawodniczek i zawodników z 28 reprezentacji. Zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Porecu nie pojawią się zawodnicy z Rosji i Białorusi, których federacje w związku wojną na Ukrainie zostały zawieszone przez Międzynarodową Federację Taekwon-do.

Reprezentacji Polski, do Chorwacji wyruszy bezpośrednio ze zgrupowania w COS OPO Spała. Podczas EURO 2022 nasz zespół bronić będzie tytułu najlepszej drużyny starego kontynentu wywalczonego w hiszpańskiej La Nucia.

Zarząd Klubu jak i sami zawodnicy są wdzięczni za pomoc i wsparcie wyjazdu i uczestnictwa w tak prestiżowych zawodach. Składają podziękowania dla:

- Wójt Gminy Borki Radosław Sałata

- Gmina Borki

- Wójt Gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek

- Gmina Czemierniki

- Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski

- Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

- Firma JUPITER

- Firma VOBOS

- Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK

- Dariusz Niewęgłowski Jubiler

- Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.