Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 maja 2024 imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

2018 rok pełen ogólnopolskich sukcesów radzyńskiej „samochodówki”

Michał Maliszewski
poniedziałek, 21 maja 2018 07:00

Młodzi mechanicy z ZSPUczniowie samochodówki z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim podczas Ogólnopolskiego Konkursu "Mistrz Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion" - 2018 w finale zajęli II miejsce w kategorii szkół samochodowych.

Szkołę reprezentowali uczniowie trzeciej klasy technikum pojazdów samochodowych w składzie: Marek Chudek, Sebastian Guz i Karol Szczygielski, który w finale wywalczył indywidualnie wicemistrzostwo.

Uczniowie samochodówki w tym roku startowali również w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników. W finale Marek Chudek – 3ts, Sebastian Guz – 3ts wywalczyli II miejsce, pokonując na punkty 28 finałowych zespołów a w kwalifikacjach pokonali 760 zespołów z całej Polski, w tym uczniów z renomowanych szkół samochodowych. Wielkim sukcesem samochodziarzy jest także zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Lakierników. I miejsce zajęli Karol Szczygielski - uczeń trzeciej klasy technikum pojazdów samochodowych i Konrad Nicpoń, uczeń trzeciej klasy zasadniczej szkoły zawodowej.

Szczęśliwy debiut odnotowaliśmy także w Ogólnopolskim Konkursie iElektromobilni. W finale, Karol Szczygielski, Robert Zabielski, Konrad Parać, Michał Uchaniuk zajęli bowiem I i II miejsce.

W ramach XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w rankingu szkół samochodowych zajął 10 miejsce w Polsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.