Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2020 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Powrót do zdrowia – powrót do pracy. PFRON aktywizuje zawodowo

Sylwia Idzikowska Inspektor w Dziale Organizacyjnym   
piątek, 29 listopada 2019 07:00

PUPStarosta Radzyński i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim zapraszają na spotkanie dotyczące projektu: „Powrót do zdrowia – powrót do pracy”, które odbędzie się w dniu 10.12.2019r.  o godzinie 12.00 sala nr 1 (parter) w siedzibie tutejszego Urzędu ul. Chomiczewskiego 10.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzi projekt aktywizacji zawodowej dla osób, które z powodu wypadku lub pogorszenia stanu zdrowia nie mogą wykonywać dotychczasowej pracy.

Projekt PFRON-u „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” składa się z trzech modułów: zawodowego, medycznego i psychospołecznego. Uczestnicy przebywają w czterech Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej: w Wągrowcu (woj. wielkopolskie), Ustroniu (woj. śląskie), Nałęczowie (woj. lubelskie) oraz Grębiszewie (woj. mazowieckie).

– Projekt jest skierowany do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także dla osób niepełnosprawnych, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do ich możliwości zdrowotnych. Co ważne - poszukujemy osób, które po rehabilitacji i przekwalifikowaniu zawodowym będą mogły podjąć zatrudnienie.

Jest to nowatorskie na gruncie polskim rozwiązanie, mające na celu podniesienie jakości i skuteczności rehabilitacji osób z niepełnosprawnością, tak aby mogły aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym i społecznym.

Trwa rekrutacja

Długość pobytu w ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego, jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowym (od trzech do dziewięciu miesięcy). Do wyboru możliwy jest pobyt stacjonarny lub - dla osób mieszkających w pobliżu ośrodka - codzienny dojazd na zajęcia. Udział w projekcie jest bezpłatny, wszystkie koszty pokrywane są z funduszy UE (Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój) oraz z budżetu państwa.

W Ośrodku uczestnicy będą mogli ocenić stan zdrowia i podjąć niezbędne działania, aby w jak największym stopniu odzyskać sprawność, wiarę we własne możliwości, wybrać nowy zawód i zdobyć kwalifikacje niezbędne do jego wykonywania czy wreszcie znaleźć pracę dopasowaną do swoich możliwości i potrzeb lub rozpocząć działalność gospodarczą.

Rekrutację prowadzi PFRON – zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 22 50 55 600 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Przed przystąpieniem do Projektu należy wypełnić i odesłać do PFRON Formularz zgłoszeniowy, następnie ustalany jest termin komisji kwalifikacyjnej – badania lekarskie i psychologiczne. Po pozytywnym orzeczeniu zapraszamy uczestników do Ośrodka.

Na spotkaniu będzie obecna Pani Joanna Długokęcka Kierownik Projektu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która wyjaśni szczegóły dotyczące projektu.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.