Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 lipca 2020 imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Już niedługo

Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi image
Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi, 14.07.2020, 15:30, Pracownia Za Płotem
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Andrzej Kowalik, Franek Gepner, Janek Zajko i Michał Obrębski z brązowymi medalami Drużynowych Mistrzostw Polski

Michał Maliszewski   
sobota, 07 grudnia 2019 07:00

Wspólne zdjęcieBardzo udany start w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Józefowie. Zapisali go na swoim koncie Judocy Lubelszczyzny. Sukces przy ZSP w Radzyniu Podlaskim wywalczyli judocy MULKS Technik – Orion.

1 grudnia w Józefowie koło Warszawy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo, w których rywalizowały drużyny złożone z najlepszych młodzików poszczególnych województw. W ekipie naszego województwa walczyło 4 judoków z Radzynia. Zaprezentowali się bardzo dobrze. Lubelska ekipa najpierw walczyła w grupie m.in. z późniejszymi zwycięzcami - I reprezentacją Mazowsza.

O zajęciu II miejsca w grupie zadecydował wygrany pojedynek z II ekipą Śląska. Był to wręcz zażarty bój, gdyż decydował nie tylko o drugim miejscu, ale także o wyjściu z grupy i awansie do półfinału. Mecz w podstawowym wymiarze zakończył się remisem, a swoje walki wygrali w nim radzynianie. Kierownik zawodów zarządził dogrywkę. O zwycięstwie miały zadecydować walki w trzech wylosowanych wagach.  Nie zostały wylosowane wagi młodzików z Radzynia i wydawało się, że zwycięzcą zostanie Śląsk II. Jednak świetnie spisali się dwaj zawodnicy z Zamościa i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. W półfinale czekała na reprezentację Lubelszczyzny ekipa Śląska I, z wieloma medalistami zakończonych niedawno Mistrzostw Polski Młodzików. Nic dziwnego, że pomimo dzielnej postawy naszych zawodników, zespół Lubelszczyzny uległ sowiemu rywalowi. Jednak start był wielkim sukcesem, a brązowy medal województwa lubelskiego wspaniałą niespodzianką.

Cieszy, że znaczący wkład w sukcesu mają Franek Gepner walczący w wadze 46 kg,  Andrzej Kowalik w wadze 55 kg, Michał Obrębski w wadze 66 kg i Janek Zajko w wadze 50 kg.

Przed mistrzostwami trenerzy reprezentacji województwa lubelskiego Waldemar Podsiadły, i Bartłomiej Wach z Zamościa, dostrzegli możliwość zbudowania reprezentacji  naszego województwa. Dzięki ich determinacji  i wsparciu prezesa  OZJ i trenera ze Świdnika udało się zbudować drużynę, która zdobyła cenny puchar i brązowe medale. Za rok wielu zawodników tej ekipy, w tym wszyscy radzynianie, ponownie staną do walki o medale w kategorii młodzików.

191206-judo-1191206-judo-2191206-judo-3191206-judo-4191206-judo-5191206-judo-6

 

Komentarze  

 
#1 RE: Andrzej Kowalik, Franek Gepner, Janek Zajko i Michał Obrębski z brązowymi medalami Drużynowych Mistrzostw Polskifalconetti 2019-12-07 21:41
Miło oglądać młodzież i ich naprawdę duże osiągnięcia . Życzę sukcesów na przyszłość .
Falconetti.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.