Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2020 imieniny: Aurelii, Władysława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Sprawa wytoczona Sławomirowi Sosnowskiemu przez Jerzego Rębka umorzona

Michał Maliszewski   
sobota, 18 stycznia 2020 08:00

Sławomir SosnowskiBurmistrz Jerzy Rębek 5 września 2018 roku skierował sprawę do Prokuratury Rejonowej w Lublinie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sławomira Sosnowskiego, ówczesnego marszałka województwa lubelskiego.

Burmistrz twierdził, że marszałek Sosnowski działał na szkodę miasta i przekroczył uprawnienia funkcjonariusza publicznego poprzez wpływanie na sposób rozpoznania ewentualnego protestu z związku z negatywną oceną wniosku miasta Radzyń Podlaski o dofinansowanie projektu „Rokoko na nowo – rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego (więcej informacji znajdziecie tutaj!). Otrzymaliśmy odpowiedź od Bartosza Fraka, prokuratora rejonowego: - 7 listopada 2019 roku prokurator – po uprzednim przeprowadzeniu śledztwa – sporządził postanowienie o jego umorzeniu. […] W przypadku obu opisanych czynów prokurator ustalił, iż nie doszło zrealizowania znamion czynu zabronionego. Przedmiotowa decyzja jest prawomocna.

Poniżej prezentujemy pełną treść pisma:

Pierwsza  strona

Druga strona

 

Komentarze  

 
#21 Czyż nie mogło...Andrzej K. 2020-01-21 15:23
Czyż nie mogło być tak pięknie,po ludzku,po chrześcijańsku:
Marszałek kontaktuje się z Burmistrzem - Jureczku,ziomalu kochany Ty Mój,popraw wniosek,bo Radzyń zobaczy pieniądze taki ch...!
 
 
#22 do Andrzej K.zjp 2020-01-21 17:15
Widzę, że pamięć u Pana zawodna. No to może cytat z wypowiedzi ówczesnego marszałka p. Sosnowskiego:
Cytat:
Niestety, zarówno w Krasnymstawie jak i w Radzyniu Podlaskim pomóc nie można, bo na ocenie formalnej wniosek zostaje odrzucony po raz kolejny, nie mając aktualnych i wymaganych procedurą pozwoleń. Nie ma pozwolenia na wycinkę drzew, pozwolenia budowlanego, aktualnego pozwolenia na posadzki, pomimo tego, że jest zgoda konserwatorska. Pan burmistrz został wezwany do uzupełnienia wniosku i tego nie zrobił tak, jak wymaga procedura. Czy państwo wiecie jak pomóc? Bo mi ręce opadają w takiej sytuacji
Więcej tutaj: iledzisiaj.pl/.../...
 
 
#23 RE: Sprawa wytoczona Sławomirowi Sosnowskiemu przez Jerzego Rębka umorzonakinga75 2020-01-21 17:42
szlachetny pan marszałek POstąpił zgodnie z prawem
ale czy obietnice wyborcze na 20 mln jeszcze bardziej szlachetnego kaczelnika też będą zgodne z prawem i sprawiedliwością?
 
 
#24 BonawenturaMFA 2020-01-21 17:49
Ileż to było propagandy, błota pod adresem Marszałka szczególnie w tym szczycie twórczości wyrażanym w miejskim biuletynie i co jak zwykle Rembek przerżnął. Jako człowiek wierzący winien czym prędzej udać się do konfesjonału, a żeby była spowiedź skuteczna dokonać żalu za ten donos następnie wykazać skruchę i pokorę przed Marszałkiem Sosnowskim i zadośćuczynienia. Jeśli to Pan Marszałek przyjmie to wtedy dopiero będzie to wypełnione. Myślę, że to burmistrzowi jest znane z ostatnich rekolekcji.
Przypomniało mi się w kontekście tych zdarzeń znane wszystkim przesłanie, że największą karą dla głupiego jest jego własna głupota.
Krew mnie zalewa jak czytam wywiad w tym pożal się Boże biuletynie, a szczególnie na temat śmieci. Przepisy są takie same a w Chełmie 11 zł, a w Łukowie 14zł.
Kto finansuje tą gazetę i ile to kosztuje łącznie z roznoszeniem i zaśmiecaniem wejścia na posesję. Co należy zrobić by takiego wytworu propagandy nie otrzymywać i nie psuć sobie nerwów bo leczenie kosztuje.
 
 
#25 papierek jest najważniejszyeSPe 2020-01-21 17:58
Szlachetna Pani Kingo 75. Akcentowanie PO, w postąpił, jest dziwolągiem tym bardziej że, Marszałek był z PSL-u!!! Chciałem zwrócić też uwagę do wpisu nr.21. Poklepać po ramieniu, wypić po kielichu, tak po ludzku, chrześcijańsku, to mogą sobie dwaj sąsiedzi z klatki schodowej. W kontaktach służbowych ważny jest glejt na piśmie, aby nie było później podejrzeń o załatwianiu czegoś pod stołem. Patrz, słynne drzwi w Oranżerii, niby była zgoda na wymianę (taka luźna rozmowa burmistrza z konserwatorem), ale papierka burmistrz na to nie miał.
 
 
#26 tylko się pytameSPe 2020-01-21 18:07
Tak przy okazji. Czy jest w Radzyniu Podlaskim jakieś wydawnictwo, chociażby internetowe, które odważy się przeprowadzić wywiad z burmistrzem? Może ktoś już próbował, wyręczyć rzeczniczkę burmistrza w wywiadach z własnym szefem, tylko zgody odwagi burmistrzowi zabrakło?
 
 
#27 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-01-21 19:02
Myślę, że jest w naszym mieście i jego okolicach wiele redakcji, które chętnie opublikowałyby wywiad z włodarzem Radzynia. Tylko który z dziennikarzy zada mu pytania wyłącznie takie, jakie on chce usłyszeć? Który nie zechce spytać o sprawy trudne (porażki sądowe, zadłużenie miasta, utarczki kadrowe na etatach podległych Magistratowi, brak wkładu własnego, obiecanki dot. 20 mln na rewitalizację, mizerię inwestycyjną, gdzie prym wiodą parkomaty, etc.). Który zada pytania pozornie trudne, służące wyłącznie manipulacji, który wreszcie tak poprawnie i z finezją zredaguje tekst (wszak przyznać trzeba, że rzeczniczka jest dobrze wykształconą polonistką i potrafi posługiwać się piękną polszczyzną), któremu z dziennikarzy można tak bez reszty zaufać??? A to, że absurdem jest udzielanie wywiadu własnej rzeczniczce i zadawanie pytań własnemu szefowi, zamiast wypowiadania się w jego imieniu, nie ma żadnego znaczenia wobec mocy propagandowej tego rodzaju produkcji publicystycznej.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.