Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 kwietnia 2024 imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Górale w Radzyniu

Adam Kułak
sobota, 09 października 2021 09:00

Orlęta przed meczemPrzed nami dwunasta kolejka rozgrywek trzeciej ligi piłkarskiej grupa IV. Do Radzynia przyjeżdża zespół Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego Podhale Nowy Targ.

Sezon 2020/21 drużyna z Nowego Targu zakończyła na siódmej pozycji. Postanowiono za porozumieniem stron rozstać się z trenerem Marcinem Zubkiem a zatrudniono pochodzącego z Rzeszowa Szymona Grabowskiego. Nowy trener wymienił część kadry, pozyskano m. in. napastnika - Olafa Nowaka, pomocników - Grzegorza Płatka, Adriana Szynkę, Jakuba Kowalskiego i Przemysława Lecha oraz obrońcę Patryka Kapuścińskiego. Przeprowadzone zmiany okazały się skuteczne.

Podhalanie po jedenastu kolejkach uzbierali 19 punktów i zajmują czwarte miejsce. Ostatnio pokonali 5 : 0 drużynę Cracovii II. W tym meczu pomiędzy 49 a 55 minutą Górale zaaplikowali rywalom trzy bramki. Piłkarze najbliższego przeciwnika strzelili 27 goli, po cztery trafienia dla swojej drużyny zaliczyli : Grzegorz Płatek, Adrian Szynka i Patryk Serafin.

Nasz zespół po ostatnim remisie w Białej Podlaskiej jest nastawiony bojowo i będzie walczył o pełną pulę punktową. Do gry po perypetiach zdrowotnych mogą wrócić Patryk Szymala i Ernest Skrzyński. Tracimy tylko dwa punkty do Podhala jest więc okazja do wyprzedzenia drużyny NKP. W poprzednim sezonie nie było różowo. Przegraliśmy 2 : 0 w Nowym Targu. U siebie po bramkach Arkadiusza Maja w 10 minucie oraz trafieniu Patryka Serafina w 42 minucie biało zieloni zremisowali 1 : 1.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na stadion w Radzyniu 10 października. Początek meczu godzina 15.oo.