Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 maja 2024 imieniny: Zygmunta, Anastazego | 1864 - za udział w powstaniu styczniowym zostali rozstrzelani w Radzyniu: Balcer Tyślicz, Paweł Trofimow, Franciszek Patek, Grzegorz Iwanow i Leopold Dąbrowski * 1942 - zmarł ks. infuat Tadeusz Mateusz Osiński, proboszcz i dziekan parafii radzyńskiej

6 Medali MISTRZOSTW ŚWIATA dla zawodników TAEKWON-DO!!!

Łukasz Ciężki
czwartek, 14 września 2023 06:00

Nasze reprezentantkiNajważniejsza impreza w taekwon-do w danym roku przechodzi do historii. Mistrzostwa Świata Taekwon-do ITF odbyły się w dniach 4-10 września 2023 w Tampere - Finlandia.

Zawody pozostają jednym z najlepiej zorganizowanych turniejów, na jakich byli radzyńscy zawodnicy wraz z Trenerem Łukaszem Ciężkim.

Mistrzostwa Świata zgromadziły ponad 2 000 uczestników z 63 krajów. Aż sześć medali zdobyli wojownicy szkoleni w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do. Warto przypomnieć, że czwórka z piątki naszych kadrowiczów to debiutanci na zawodach tej rangi.

Sześcioosobowa ekipa z Radzynia Podlaskiego w składzie Alina Kaznadziej, Zuzanna Mierkiewicz, Natalia Olszak, Michał Cieślak, Jakub Cieślak i Trener Łukasz Ciężki bardzo ciężko pracowała aby wypaść jak najlepiej na tak ważnej imprezie. Po intensywnych półtora miesięcznych przygotowaniach wakacyjnych wysiłek został nagrodzony w postaci 6 medali Mistrzostw Świata, choć z całą pewnością apetyty były znacznie większe. Osoby na szyjach których zawisły medale minionego mundialu to:

Natalia Olszak, która swą przygodę z taekwon-do rozpoczęła w Radzyńskiej Akademii Taekwon-do pod okiem Trenera Janusza Wlizło, teraz treningi kontynuuję w RSCTKD zdobyła wraz z drużyną Mistrzostwa Świata w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy medal w drużynowych układach seniorek.

Alina Kaznadziej wraz z drużyną zdobyła Vice Mistrzostwo Świata w drużynowych walkach juniorek, brązowy medal w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy medal w indywidualnych walkach do 61 kg

Jakub Cieślak wraz z drużyną zdobył Vice Mistrzostwo Świata w drużynowych technikach specjalnych

Po za strefą medalową znaleźli się Zuzanna Mierkiewicz, która uplasowała się tuż przed podium zajmując miejsca 5-8 w walkach do 53 kg oraz Michał Cieślak zdobywając 17 miejsce w walkach do 65 i w układach stopni mistrzowskich

Klub chciałby podziękować wszystkim dzięki którym przygotowania i sam wyjazd był możliwy: