Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 kwietnia 2024 imieniny: Piotra, Roberta

Czwórka zawodników Technika-Oriona reprezentowała Radzyń

Waldemar Podsiadły
piątek, 31 maja 2013 01:00

Turniej w ŁodziW sobotę, 25 maja br. w Łodzi zostały rozegrane III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików – Otwarty Puchar Polski w Judo.

W imprezie wzięło udział około 300 zawodników. Oprócz licznych reprezentantów klubów z całej Polski, uczestnikami byli także sportowcy z innych krajów Europy, takich jak: Rosja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowacja i Estonia. Gośćmi specjalnymi, którzy zaszczycili organizatorów swoją obecnością podczas zawodów, byli: Małgorzata Niemczyk - Poseł na Sejm RP oraz Marcin Bugajski - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

W zawodach wzięło udział 4 zawodników z Radzyńskiego Klubu Technik-Orion działającego przy ZSP.

Trzecie miejsce wywalczył w wadze 46 kg Kamil Samólnik – biorąc pod uwagę fakt, iż pokonał 5 przeciwników (w tym Litwina) i poniósł jedna porażkę, start ten można uznać za udany tym bardziej, że walczył w wyższej niż na niedawnych Mistrzostwach Polski w Bochni wadze, gdzie złoty medal zdobył w wadze 42 kg. Pechowo walczyła Alicja Szewczak w wadze 57 kg, która po pewnej wygranej w pierwszej walce, w drugiej trafiła na aktualna mistrzynię Polski z Bochni i została w niej uznana za pokonaną. Chociaż wcześniej założyła skuteczne duszenie i przeciwniczka się poddała, sędziowie jednak nie uznali dobrej akcji Alicji.

Dobrze zaprezentował się Paweł Kowalczyk w wadze 48 kg najpierw przegrał po wyrównanej walce z późniejszym medalistą, później wygrał pierwszą walkę repasażową, a następnie został pokonany.

W zawodach udział wzięła również Maja Karolak w wadze 48 kg, jednak nie dała rady bardziej doświadczonej przeciwniczce, która zajęła później 3 miejsce.  Wyraźnie brak majce doświadczenie w pojedynkach z utytułowanymi przeciwniczkami, ale przy jej pracowitości wkrótce może się to zmienić.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Klub Sportowy „Gwardia” Łódź, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Polski Związek Judo.