Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 maja 2024 imieniny: Ludmiły, Benedykta

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ręka Maradony przewraca się w grobie

Malkontent   
środa, 23 listopada 2022 07:00

Tony HalikSensacja jest.

Wielu mówi, że największa. To ośmielę się przypomnieć, że bywało tak, że Korea pokonywała Niemcy (4 lata temu) a nawet dochodziła do półfinału (dzięki sędziom, ale jednak, 20 lat temu), Kamerun, który nie miał jeszcze miana Lwów pokonał broniącą tytułu Argentynę... Można wymieniać. Nawet Arabia Saudyjska sprawiła kiedyś niespodziankę, pokonując Belgię po bramce Owajrana (czy jak mu tam) w stylu Maradony (którego ręka przewraca się dziś w grobie) - minął 5 czy 6 Belgów i strzelił.

Kolejna niespodzianka - duński dynamit - niewypał. Omal meczu nie zjeb..., gdyż zawodnik Jebali był blisko strzelenia gola.

I u nas niespodzianka. Zamiast spodziewanego oklepu - zwycięski remis. Janek T. powtarza, że nie ma obronionych karnych, są tylko źle strzelone. I to jest prawda. I nijak nie zrozumiem, jak zawodnik, który zarabia więcej niż cały powiat radzyński razem wzięty może nie umieć pyknąć pod poprzeczkę, tylko strzela w sposób łatwy dla bramkarza - lekko, w sposób sygnalizowany i prawie że w środek... Myślę że i ja i Zbigniew Smółko na 10 strzałów z karnego wcisnęlibyśmy 9 takiemu Ochoi, mimo że do gry w piłkę raczej dokładamy.

Gdy stałem w kuchni i kroiłem zakąski przed ostatnim meczem, miałem wrażenie, że ktoś przełączył telewizor na film dokumentalny Tonego Halika, który wylicza plemiona z pasma Afryki równikowej, które napotkał w podróży. A to komentator czytał skład (nomen omen) trójkolorowych, którzy zagrali koncertowo. I nawet trafiłem dokładny wynik w naszym typerze. A dziś typuję tak:

Chorwacja wygra po mękach. IV Rzesza Niemcy pokonają dawnego sojusznika, ale też nie bez trudu. W meczach Hiszpanii z Kostaryką i Belgii z Kanadą stawiam odważnie na remisy. Po wczorajszych meczach wszystko jest możliwe.

Malkontent.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Lokal do wynajęcia w centrum Radzynia
czwartek, 25 kwietnia 2024
noimage
Ekspresowa naprawa protez
wtorek, 30 kwietnia 2024
Pracownik tartaku/stolarz
Pracownik tartaku/stolarz
wtorek, 07 maja 2024