Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 września 2021 imieniny: Ireny, Józefa
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyńscy karatecy nie zwalniają tempa – relacja z III Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Leżajsku – 23.10.2010r.

Robert Rosiński   
czwartek, 28 października 2010 07:18

W Leżajsku

Zaledwie w tydzień po udanej I edycji „Pucharu Podlasia” zawodnicy Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin zostali zaproszeni do udziału w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Leżajsku.

Turniej organizował Leżajski Klub Kyokushin Karate, sędzią głównym był shihan Eugeniusz Dadzibug V Dan. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata czyli indywidualnym pokazie technik karate oraz w kumite czyli walkach. W stylu kyokushin kumite w kategoriach wiekowych do 18 roku życia rozgrywane jest w formule lekkiego kontaktu, natomiast starsi startują według reguł full contact.

W silnie obsadzonych zawodach uczestniczyło 170 karateka /118 zawodników i 52 zawodniczki/ z 19 reprezentacji  klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate tj. : Częstochowa, Chodel, Bielsko Biała, Brzostek, Dębica, Jarosław, Leżajsk, Limanowa, Lublin, Krosno, Krosno–Budo, Niepołomice, Tomaszów Lubelski, Kraśnik, Sosnowiec, Stary Sącz, Przeworsk, Radzyń Podlaski, Zamość  oraz  zawodnicy z  Rawy Ruskiej z Ukrainy.

Dorobek radzyńskich karateka to: II miejsce Aleksandry Woroszyło (kumite) oraz II miejsce Adriana Lubki (kumite). Bardzo dobrze spisujący się w trakcie zawodów młodzi karatecy z Radzynia nabierali dopiero doświadczenia ponieważ dla większości z nich był to dopiero drugi start w zawodach.

Skład radzyńskiej ekipy stanowili: Aleksandra Woroszyło, Ewelina Biernacka, Marta Rosińska, Mateusz Rosiński, Mikołaj Mazur, Adrian Lubka, Kamil Kordula. Do startu w turnieju grupę przygotowywał sensei Marek Woroszyło III Dan. Opiekunami zawodników RKKK byli senpai Wojtek Lubka, senpai Robert Rosiński oraz Pani Agnieszka Rosińska.

W sobotę 30.10.2010r. wyruszamy na zaproszenie Krośnieńskiego Klubu Karate Kyokushin na Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate w Krośnie. OSU!

W Leżajsku

W LeżajskuW LeżajskuW Leżajsku

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.