Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 września 2021 imieniny: Ireny, Józefa
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Magiczna 20 – czyli 20(+1) medali na 20 lutego 2011r. Łabuńki - 20.02.2011r.

Robert Rosiński   
wtorek, 22 lutego 2011 08:50

Seiza – pozycja siedząca, w której rozpoczynamy i kończymy każdy trening oraz zawody.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików w Karate Kyokushin oraz Turniej Juniorów Młodszych, Kadetów i Dzieci w Łabuńkach.

Mimo wczesnej pory, niesprzyjającej pogody i podróży po śliskich drogach stawiliśmy się wraz z naszym sensei Markiem Woroszyło (III Dan) do rywalizacji w odległych o 160 km Łabuńkach na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w Karate Kyokushin. Organizatorem połączonych zawodów był Zamojski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Polichę (IV Dan). Sędzią głównym zawodów był Shihan Jacek Czerniec (V Dan). Zostaliśmy przywitani, jak zwykle w Łabuńkach ciepło i serdecznie – mamy tam wielu przyjaciół z poprzednich turniejów i letnich obozów karate.

Część zawodników RKKK „RAPTOR” – siedzą od lewej Mateusz Barański, Adrian Lubka, Jakub Trzeciak, Paweł Przegaliński, Filip Mazur, Mateusz Rosiński, Dominik Lubka, Jakub Kijaczko

Przystępowaliśmy do tak ważnej dla naszego klubu imprezy z sentencją sosai Oyamy „Głowę trzymaj nisko, lecz spoglądaj wysoko" – świadomi klasy rywali uczciwie ocenialiśmy pracę jaką wykonaliśmy w przygotowaniach na treningach, co ostrożnie pozwalało myśleć o sukcesie.

Kata czyli układy formalne - Taikyoku sono ni w wykonaniu Gabrieli Woroszyło

Na dwóch tatami do późnych godzin popołudniowych toczyła się zacięta rywalizacja klubów z całej Lubelszczyzny: Białej Podlaskiej, Chodla, Świdnika, Lublina, Zamościa, Kraśnika, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu, Nałęczowa, Klementowic, Dębowej Kłody, Łęcznej i Radzynia Podlaskiego.

Już pierwsza konkurencja kata – przyniosła nam zapowiedź sukcesu, złoto zdobył Adrian Lubka, srebro Marta Rosińska i Dominik Lubka (dla którego były to pierwsze zawody), brąz Aleksandra Woroszyło, Jakub Trzeciak i Michał Zimoń. Wielu z naszych zawodników o włos minęło wskoczenie na „pudło" ale na sukces składa się wiele czynników i to jeszcze bardziej motywuje nas w ciężkim treningu nad swoim karate do – drogą karate.

W konkurencji light contact (cliker) zawodnicy występują w specjalnych kaskach ochronnych.

Najbardziej widowiskową konkurencję zawodów – kumite poprzedziły walki pokazowe filmowane przez TV Zamość do których wytypowani zostali nasi zawodnicy: Artur Miłosz i Kamil Staniak (dla których był to pierwszy start w zawodach).

W konkurencji kumite (walk) nasze wyniki to:

ZŁOTO: Gabriela Woroszyło, Dominik Lubka, Adrian Lubka, Filip Mazur, Patryk Kowalik

SREBRO: Jakub Kijaczko, Mikołaj Mazur, Łukasz Kędzierski

BRĄZ: Aleksandra Woroszyło, Ewelina Biernacka, Jakub Trzeciak, Łukasz Kot, Cezary Szyma, Michał Zimoń, Jarosław Zarczuk

Zmęczeni, pełni optymizmu, z wiarą że godnie zaprezentowaliśmy nasze Miasto i Powiat wracaliśmy do domów - myślami będąc już na:

Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego (z woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego).

12 marca 2011r. na Hali Widowiskowo-Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

OSU!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.