Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 września 2021 imieniny: Ireny, Józefa
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyński Klub Karate Kuokushin ‘RAPTOR” na III Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Pradze

Robert Rosiński   
poniedziałek, 16 maja 2011 11:04

Radzyńscy karatecy w PradzePo raz pierwszy zawodnicy RKKK "RAPTOR" startowali na zawodach za granicą Poski.

Nasza ekipa pokonała ponad 700 km by stawić się rankiem nad Wełtawą w stolicy Czech. Praca przygotowawcza do startu w turnieju pod kierunkiem sensei Marka Woroszyło trwały codziennie bez mała miesiąc. Opiekunami skromnej grupy byli sempai: Wojtek Lubka i Konrad Trzeciak - walczący ze złą pogodą podczas wielogodzinnej jazdy - na tatami walczyli Adrian Lubka i Jakub Trzeciak.

Organizatorem zawodów była Czeska Organizacja Karate Kyokushinkai, sędzią głównym zawodów był sensei Jan Soukup III Dan, wicemistrz świata karate kyokushin w kategorii open i zawodnik K1.

Turniej w Pradze odbywa się już po raz trzeci i gromadzi z roku na rok większą liczbę zawodników. Reguły turnieju odbywają się tutaj wg. reguł full kontaktu - dozwolone są wszystkie techniki jakimi posługują się seniorzy.

Po zaciętych walkach z przedstawicielami Rosji, Francji, Czech i Ukrainy Adrian Lubka wywalczył III miejsce a Jakub Trzeciak stoczył trzy walki ( z Niemcem, Ukraińcem oraz Czechem) i wywalczył IV miejsce w konkurencji kumite.

Zawody w Pradze zgromadziły 350 zawodników z 10 krajów. Startowali  Polacy, Ukraińcy, Słowacy, Węgrzy, Austriacy, Francuzi, Niemcy, Serbowie, Rosjanie i Czesi. Wśród zawodników byli nasi dobrzy znajomi z niedawno odbytych Mistrzostw Makroregionu czy Pucharu Podlasia, jednak byliśmy jedyną ekipą reprezentującą Lubelszczyznę.

Bardzo wysoki poziom zawodów zdominowali zawodnicy zza naszej wschodniej granicy Ukraińcy i Rosjanie – mimo że dzieci to jednak bardzo doświadczeni zawodnicy nawet po kilku stażach zawodniczych w Japonii. U naszych wschodnich sąsiadów dzieci ćwiczą już od piątego roku życia i przykłada się tam bardzo wielką wagę do rozwoju fizycznego.

Już niebawem gorący czas startów, zaproszenia na turnieje startowe wprost nas zasypują te najbliższe to: Turniej dla dzieci i juniorów w Ostrowii Mazowieckiej oraz mistrzostwa Lubelszczyzny w Tomaszowie Lubelskim. Osu!

Radzyńscy karatecy w Pradze

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.