Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 8 maja 2024 imieniny: Stanisława, Lizy

Natalia Olszak Mistrzynią i Wicemistrzynią Polski Seniorów w Taekwon-do!!!

Łukasz Ciężki
piątek, 15 czerwca 2012 01:23

CiechanówNatalia Olszak i Katarzyna Ciężka wywalczyły sobie prawo startu w XXV Mistrzostwach Polski Seniorów Taekwon-Do w Ciechanowie, które zostały zorganizowane w terminie 8-10 czerwca 2012.

W tej największej imprezie w Polsce wzięło udział 155 zawodników, reprezentujących 32 kluby wyłonionych na podstawie turniejów kwalifikacyjnych w ramach Pucharu Polski w Pruszczu Gdańskim i Grand Prix w Kłobucku.

Bezkonkurencyjną w testach siły okazała się Natalia Olszak, rozbijając wszystkie zadeklarowane deski. Doprowadziło to do dogrywki, gdzie Natalia pokonała między innymi Mistrzynię Świata Ewelinę Zając, tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski!!!.

Do złotego medalu Natalia dołączyła również srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach do 63kg przegrywając jedynie w finale z obecną Mistrzynią Europy. Bardzo dobrze na tej rangi zawodach pokazała się Katarzyna Ciężka, która jeszcze jako juniorka wywalczyła start w zawodach seniorskich i pokazała, że może wygrywać ze starszymi koleżankami. Kasia zdobyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski w walkach do 58kg przegrywając jedynie pojedynek o wejście do finału z obecną Mistrzynią Świata i Europy Iloną Działą. Dzięki tak dobrym wynikom Radzyń zajął 8 pozycję w klasyfikacji medalowej wśród klubów.

Był to ostatni start przed wakacyjną przerwą. Przed zawodnikami z Radzynia jeszcze egzamin klubowy, dzięki któremu miejmy nadzieje zdobędą stopnie umożliwiające udział w większej ilości turniejów. A poźniej już tylko upragnione wakacje.