Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 maja 2024 imieniny: Ludmiły, Benedykta

Radzyniacy walczyli w Nowej Rudzie

Łukasz Ciężki
piątek, 08 czerwca 2012 07:30

W Nowej RudzieW dniach 1-3 czerwca w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do.

W zawodach wystartowało 210 zawodników reprezentujących 40 klubów z 12 województw. Uczestnicy zostali wyłonieni w dwóch turniejach eliminacyjnych rozgrywanych w makroregionach. Radzyński klub reprezentowało dwoje zawodników, dla których była to pierwszy start na tak poważnych zawodach. Ewelina Biernacka startująca w walkach + 57kg uplasowała się na miejscu 7, natomiast Eryk Niewęgłowski startujący w walkach do 48kg zajął pozycje 13. Start w zawodach wywalczył również Kuba Bilski który nie mógł uczestniczyć w mistrzostwach z powodu kontuzji, która nabawił się dwa tygodnie przed zawodami.

Pomimo braku medali zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do wrócili z bagażem doświadczeń, które jest bardzo ważne na początku sportowej drogi. Kolejny start zawodników z Radzynia to 8-10 czerwiec Mistrzostwa Polski Seniorów, gdzie będą rywalizować z najlepszymi w Polsce i Europie.