Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 maja 2024 imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Dobry początek sezonu RSC Taekwon-do

sobota, 23 marca 2013 08:35

Dobry początek sezonu RSC Taekwon-doW dniach 15-17 marzec 2013 w Kłobucku odbył się Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców, były to eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów oraz turniej kwalifikacyjny do majowych Mistrzostw Europy w Szwecji.

W zawodach wystartowało ponad 220 zawodników z 40 klubów. Udział w tej imprezie odnotowały zawodniczki z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, Natalia Olszak oraz Katarzyna Ciężka. Obie zawodniczki godnie reprezentowały miasto jak i cały Powiat Radzyński.

Natalia Olszak w silnie obsadzonej konkurencji układów formalnych I dan zdobyła srebrny medal, oraz wywalczyła miejsce 5-8 w walkach do 68kg. Katarzyna Ciężka natomiast wyskakała 5 miejsce w technikach specjalnych oraz po bardzo trudnych pojedynkach w walkach, ulegając jedynie obecnej Mistrzyni Świata wywalczyła w pięknym stylu brązowy medal w kategorii do 56kg. Radzyński klub uplasował się na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Miejmy nadzieję, że w ślad swoich starszych koleżanek pójdą juniorzy i juniorzy młodsi z radzyńskiego klubu, którzy w najbliższy weekend będą rywalizować na lubelskich matach o możliwość startu w Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych.