Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 września 2021 imieniny: Tekly, Bogusława | POCZĄTEK JESIENI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Co będzie analizowane w UM? Miejsce w Pałacu za 1 zł. Promocja!

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 08 października 2020 17:00

Czego szuka w naszym magistracie CBA?

Czy chodzi o jakieś nieprawidłowości w realizacji programu „Czysta energia w Powiecie Radzyńskim – instalacje solarne” obecnej, a może poprzedniej ekipy? Ile miasto zarabia na wynajmie wschodniego skrzydła Pałacu Potockich Archiwum Państwowemu? Na jakich warunkach została podpisana dwa lata temu umowa? Czy ta umowa ma jakikolwiek sens? Kto ją podpisał?

Z Pawłem Kotem rozmawiają: Bożena Lecyk i Radosław Grudzień.

 

Komentarze  

 
#1 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-10-09 13:29
Dziękuję, Panie Redaktorze, za odmianę nazwiska. Rozmowa wiele wyjaśnia i jest cenna, chociaż ci, którzy w swoim czasie interesowali się podniesionymi tu kwestiami, nie usłyszeli nic szczególnie nowego. Zacytuję przeto najlepszy i kluczowy według mnie fragment wypowiedzi Radka nt. radnych miejskich: "To jest nieświadomość, oni nie wiedzą, co mogą, jakie mają obowiązki jako radni, do czego ta funkcja służy, nie wiedzą, że to oni kontrolują burmistrza, a nie on..." Oczywiście uzupełnienie Pani Bożeny Lecyk " w tym temacie " - bezcenne.
 
 
#2 Do Burmistrzaemeryt 2020-10-12 12:54
Czytałem Pana apel na oficjalnym serwisie Urzędu o kompostowanie bioodpadów.
Przypominam, ze świadomie odrzuciliście przy ustalaniu opłat za śmieci motywującą do tego zniżkę. Radna Pani Lecyk monitowała bez skutku w tej sprawie.
Należałoby ponownie do tego wrócić ponieważ żadne apele nie uzdrowią tej sytuacji. Ludziom kompostującym odpady należy jak najszybciej zastosować wzorem innych Gmin ulgę w opłatach.
 
 
#3 Panie emerycie,eSPe 2020-10-12 21:02
po pierwsze, tylko pomysły ludzi związanych z pisem mają szansę realizacji, a Pani Lecyk nie jest człowiekiem władzy. po drugie pomysły ludzi pisu są najlepsze i tylko one mogą być realizowane. po trzecie w przypadku złego pomysłu i tak nie usłyszymy słów, przepraszamy aa błąd, bo pis nie przeprasza. po czwarte, pis ma wybitnych prawników, i tylko ich opinia jest wiążąca w sprawie odpadòw bio, jak i innych wczaśniejszych, chociażby solarów. po piąte panie emerycie pana wniosku nikt z ludzi będących przy władzy nie uzna za wartą przemyślenia, bo głos nasz będzie potrzebny dopiero w wyborach.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.