Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 kwietnia 2020 imieniny: Michała, Makarego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dzień Języków Obcych i I Konkurs Matematyczny w Gimnazjum nr 1

Katarzyna Wodowska   
piątek, 10 czerwca 2011 22:03

0906gimnazjum

Podsumowanie I Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VI szkół podstawowych oraz Dzień Języków Obcych - te dwa wydarzenia miały miejsce 9 czerwca w radzyńskim Gimnazjum nr 1.

Imprezę rozpoczęła dyrektor placówki Bożena Płatek. Zwróciła się do przedstawicieli szkół biorących udział w zmaganiach matematycznych. - Wielką radością jest dla nas przyjęcie zaproszenia przez państwa szkoły, nauczycieli, dyrekcje i oczywiście przez uczniów. Bardzo chcemy doprowadzić do pewnej integracji zespołów matematyków, abyśmy mogli wymieniać doświadczenia. By powstała płaszczyzna współpracy dla matematyków naszego miasta. Myślę, że podobne zaproszenie skieruję w przyszłym roku do nauczycieli szkół ponadgminazjalnych. Sądzę, że wiele ciekawych pomysłów może zrodzić się w takim zespole, który obradowałby raz na jakiś czas – zwróciła uwagę dyrektor Płatek. Poinformowała, że w I Konkursie Matematycznym, pod patronatem burmistrza Witolda Kowalczyka, wzięło udział 23 uczniów z 5 szkół podstawowych. Potem nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród.

Oto najlepsi matematycy wśród uczniów klas VI szkół podstawowych:

Puchar i tytuł Rachmistrza Roku 2010/2011 powędrował do Bartosza Kowalskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu.

Złoty medal: Kinga Karwowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu

Srebrny medal: Piotr Grochoła Zespół Szkół w Białce

Srebrny medal: Adam Dudek Zespół Szkół w Białce

Brązowy medal: Joanna Niewęgłowska Szkoła Podstawowa w Czemiernikach

Brązowy medal: Maciej Sójka Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu

Wyróżnienia: Jakub Kołtun Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim, Agata Grudzień Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu, Katarzyna Jabłońska Szkoła Podstawowa w Zabielu , Zuzanna Gadzała Szkoła Podstawowa w Czemiernikach, Katarzyna Korulczyk Szkoła Podstawowa nr  1 w Radzyniu Podlaskim, Bartosz Bocheński Szkoła Podstawowa nr  1 w Radzyniu Podlaskim.

-  Wasze sukcesy to wasze talenty, pracowitość ale również praca nauczycieli – mówiła dyrektor Bożena Płatek. Dlatego dyplomy gratulacyjne otrzymali nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w tym konkursie.

{morfeo 776}

XII Dzień Języków Obcych

Gdy wszystkie dyplomy zostały wręczone, parkiet opanowali gimnazjaliści. Zaprezentowali część artystyczną przygotowaną z okazji Dnia Języków Obcych . To już kolejna edycja tego szkolnego święta.  W tym specjalnym dniu uczniowie chcieli podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Dołożyli wszelkich starań, aby impreza była ciekawa i oryginalna. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała szereg atrakcji w tym przedstawienia czy występy muzyczne. Na scenie pojawił się wilk, Czerwony Kapturek, Romeo wraz z Julią ale również Paris Hilton czy Bob Marley. Poprzez zorganizowanie Dnia Języków Obcych gimnazjaliści po raz kolejny pokazali całej zgromadzonej na widowni społeczności szkolnej, że uczenie się języków innych ludzi pomaga  wzajemnie się zrozumieć i przekroczyć różnice kulturowe, przynosi wiele korzyści zarówno młodym jak i starszym oraz pokazuje możliwości pracy czy nauki w innym kraju.

{morfeo 777} {morfeo 778}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.