Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 maja 2021 imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

10 lat Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów "Kormoran"

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 19 września 2011 01:09

10 lat Stowarzyszenia "Kormoran"- Dziesięć lat w życiu ludzkości to niewiele, ale w życiu naszego Stowarzyszenia to okres niemały. Tak, tak, proszę Państwa. To już dziesięć lat jak nasze Stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność wpisując się w pejzaż społeczno-kulturalny Radzynia- tymi słowami rozpoczęła jubileuszową uroczystość Stanisława Popławska- prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów "Kormoran".

Kiedy w 2001 roku piętnaście kobiet zakładało Klub Seniora, nikt nie mógł nawet przypuszczać, że po 10 latach klub zamieni się w Stowarzyszenie liczące 72 osoby. Grupa założycielek, mimo tego, że już na emeryturze, wciąż czuła się młodo. Nie chciały, by stereotyp starego, zniedołężniałego człowieka przylgnął także do nich. Chciały działać i... działają tak już 10 lat. Wciąż pokazują, że wiek nie gra roli, kiedy ma się pasję i grono przyjaznych sobie osób. 

17 września 2011 roku hucznie obchodzili jubileusz istnienia Stowarzyszenia. Były kwiaty, życzenia, były medale i ciepłe słowa. Były występy, zabawa i tańce. Pierwszy raz w Radzyniu zaśpiewano także "Pieśń o Ziemi Radzyńskiej" autorstwa Andrzeja Kotyły. Posłuchajcie występu i obejrzyjcie fotografie.

A my życzymy kolejnych 10 lat w coraz szerszym gronie!

 

http://www.youtube.com/watch?v=bkKCggFZE14

 

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://www.iledzisiaj.pl/images/stories/kultura/10-lat-kormoran

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.