Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Finał zbiórki żywności ”podziel się posiłkiem”

Agnieszka Lampart   
piątek, 30 września 2011 05:53

zbiorka zywnosci22419 kg żywności zebrano w naszym mieście podczas ogólnopolskiej zbiórki żywności "podziel się posiłkiem" organizowanej przez banki żywności w dniach 23 - 24.09.2011r.

Z ramienia lubelskiego banku żywności akcję w Radzyniu koordynował Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej.

Akcja "podziel się posiłkiem" jest już na stałe wpisana w kalendarz działań naszego miasta i spotyka się z dużym zaangażowaniem ze strony społeczności radzyńskiej. W 13 sklepach (Lidl, Tesco, Topaz, Biedronki, sklepy Pss Społem, Elfik Market, delikatesy Centrum, Groszek) na terenie miasta ludzie dobrej woli przekazywali wolontariuszom żywność.

Tak wysoki wynik świadczy o tym, że jesteśmy coraz bardziej świadomi problemu niedożywionych dzieci i angażujemy się w dobroczynność.

Jako organizatorzy obiecujemy, że zrobimy wszystko aby dotrzeć z pomocą tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna, aby urozmaicić posiłki na stołach najbiedniejszych.

W tym miejscu wszystkim ludziom dobrego serca: darczyńcom i wolontariuszom biorącym udział w zbiórce żywności serdecznie dziękujemy za hojność i pomoc w zbieraniu darów.

Kolejny raz zdaliśmy egzamin z dobroczynności!

DSC03805DSC03814DSC03819DSC03822DSC03831DSC03843DSC03851DSC03854DSC03859DSC03893DSC03907DSC03950

 

Komentarze  

 
#1 prawdziwy przyjacielanonim 2011-09-30 20:16
To wszystko brednie, bo to nie te niby sklepy są ofiarodawcami, tylko pozwalają na swoim terenie zbierać towar zakupiony wcześniej przez bezimiennych ofiarodawców, którym należy pięknie podziękować. Natomiast jak mi się wydaje, prawdziwym ofiarodawcą jest pochodząca z Łukowa firma co na chlebie i ciastkach stara się robić biznes, a jednocześnie wspomaga naszych miejscowych mieszkańców. Prawie codziennie rano w swoich sklepach organizuje wyprzedaż artykułów z dnia poprzedniego w cenach na prawdę symbolicznych. Znam rodziny, które ttylko dlatego wiążą koniec z końcem, bo mogą kupić tańszy chleb, tańsze ciastko dla swoich dzieci. O nich nikt nie mówi, ja im dziękuję.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.