Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Biskup powołał nowego dziekana dekanatu radzyńskiego

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 04 października 2011 14:02

Nowy dziekan ksiądz Roman Wiszniewski26 września br. biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski powołał księdza Romana Wiszniewskiego na dziekana dekanatu radzyńskiego.

- Ksiądz biskup w związku ze śmiercią księdza Jana Czapskiego powołał nowego dziekana. Dziekanem jest ksiądz proboszcz Wiszniewski z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy - powiedział nam rzecznik prasowy Kurii ksiądz Marek Paluszkiewicz.

Powołanie księdza Wiszniewskiego, wiąże się nieodłącznie ze zmianą siedziby dekanatu radzyńskiego, która z najstarszej radzyńskiej parafii pw. św. Trójcy zmienia się na erygowaną w 1988 roku parafię pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nowym proboszczem parafii św. Trójcy zostanie ksiądz Andrzej Kieliszek, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku.

 

Komentarze  

 
#1 postępy postępuDima 2011-10-04 17:45
Dalszy ciąg windowania Parafii MBNP rozpoczęte za ks. Hołoweńki. Zapewne spowodowane jego nieustającymi wpływami na kurialistów. Żenada.
 
 
#2 Proboszcz Św Trójcygonia44 2011-10-04 18:29
nominacja ks. Andrzeja Kieliszka to bardzo dobra wiadomość dla parafii Św. Trójcy. To ksiądz naprawdę "z powołania" ( choć to może dziwnie zabrzmi). Od wielu już lat pomaga ludziom uzależnionym i ich rodzinom w wychodzeniu za nałogów. Swietny organizator wieloletnich kolonii dla dzieci z rodzin patologicznych; twórca Ośrodka Trzeżwościowego w Krzesku, świetny organizator. Poza tym po studiach telologicznych skończył studia z terapii uzaleźnień; ma praktyczne i teoretyczne przygotowanie do pracy z ludźmi potrzebującymi pomocy.
 
 
#3 RE: Biskup powołał nowego dziekana dekanatu radzyńskiegoŁukaszuk Marzena 2011-10-04 20:02
Z nowego Księdza Proboszcza już sie cieszę, chociaż to nieoficjalna wiadomość. Myślę, że dla Parafii to samo dobro:) Natomiast decyzję przeniesienia sziedziby dekanatu pozostawiam bez komentarza...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.