Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

11.XI.1918 roku oczami uczniów z Gimnazjum nr 1

Karol Niewęgłowski   
piątek, 11 listopada 2011 14:40

11 listopada w Gimnazjum nr 1W czwartek (10.11) w Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim, uczniowie z racji nadchodzącego Święta Odzyskania Niepodległości przygotowali montaż słowno – muzyczny.

- Jak wyrazić patriotyzm w dzisiejszych czasach? Niektórzy z Was mówią, że kiedyś było łatwiej, czy poprzez walkę za Ojczyznę czy też poprzez branie udziału w różnego rodzaju manifestacjach. Dzisiejszy patriotyzm to nie jest walka czy śmierć za Polskę. To np. branie udziału w naszych wewnętrznych, szkolnych świętach, czy też w jutrzejszych uroczystościach państwowych – tak mówiła do swoich uczniów Bożena Płatek – dyrektor gimnazjum.

 

Nagrodzeni w Konkursie Poprawności JęzykowejPodczas tych uroczystości, został również rozstrzygnięty szkolny I Konkurs Poprawności Językowej:

I miejsce – Angelika Trata (IIIa)

II miejsce – Katarzyna Duk (IIIc) i Monika Karolak (IIIa)

Wyróżnienia - Diana Struk (IIIc), Dominika Tokendorf (IIc), Ewa Topyła (IIc), Agata Grudzień (Ic)

 

Zostały również udzielone 2 statutowe pochwały dyrektora szkoły za wyjątkową postawę.

Karol RychlikPierwszą z nich otrzymał Karol Rychlik (Ic), który pewnego dnia na ulicy znalazł torebkę z całą zawartością: dokumentami, kluczami do mieszkania i samochodu, komórką i dużą ilością pieniędzy. Karol od razu wiedział, co robić. W komórce, która znajdowała się w torebce odszukał numer do członka rodziny i poinformował o znalezisku.

- Ta wyjątkowa i wartościowa postawa zasługuje na publiczną pochwałę, takie zachowanie jest również formą postawy patriotycznej – dodała dyrektor, dziękując Karolowi za ten czyn.

 

Agata GrudzienDrugą pochwałę otrzymała Agata Grudzień (Ic), która dzięki swoim umiejętnościom i pasji gry w piłkę nożną, zdobyła bardzo wysokie miejsce w ogólnopolskim turnieju Orlika. Agata wraz z drużyną UKS Sokół ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła 4 miejsce, pokonując wiele drużyn startujących z całej Polski.

 

IMG_0251IMG_0254IMG_0256IMG_0266IMG_0267IMG_0269IMG_0270IMG_0271IMG_0272IMG_0274IMG_0275IMG_0280

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.