Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Pamiątkowy diariusz z podróży po Radzyńskiej Krainie Serdeczności

Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 21 listopada 2011 12:15

Pamiątkowy Diariusz do Powiecie Radzyńskim

W ramach projektu „Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru" został wydany pamiątkowy diariusz z podróży po radzyńskiej krainie serdeczności.

Wydanie to ma charakter przewodnika – pamiątki z podróży z częścią na osobiste notatki, refleksje z tego, co zobaczyliśmy i skierowana jest bardziej dla tzw. familijnych odbiorców.

Znajdziemy w nim m.in. dane i informacje o ciekawych, wartych odwiedzenia miejscach w powiecie, dzieci natomiast, w oparciu o to, co zobaczyły, mają możliwość rozwiązania różnych zagadek, odnajdą w nim również różnego typu kolorowanki, labirynty, quizy i krzyżówki – mówi Dominika Leszczyńska – koordynator projektu.

Tytuł diariusz został zaczerpnięty z pamiętnika Samuela Szemiota – właściciela Przegalin, który w XVII wieku odbył konną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Projekt, w ramach którego został wydany diariusz, został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej VII Kultura, turystyka i współpraca międzyregionalna, Działania 7.2 Promocja kultury i turystyki.

Logotypy

Dla naszych czytelników mieliśmy niespodziankę. Dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego mogliśm rozdać takie 2 diariusze. Wystarczyło jedynie odpowiedzieć na pytanie:

Z jakiej miejscowości wyruszył Samuel Szemiot na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej?

Dwie osoby, które jako pierwsze przysłały prawidłową odpowiedź: Przegaliny otrzymują po ezgemplarzu diariusza. Są to: Marek i Joanna. Gratulujemy!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.