Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Powstał klub Solidarny Radzyń

Karol Niewęgłowski   
czwartek, 01 grudnia 2011 19:40

Członkowie klubu Solidarny RadzyńPierwszego grudnia br. w godzinach porannych, powołano do istnienia klub o nazwie "Solidarny Radzyń".

Jak tłumaczy Robert Mazurek, decyzja o powstaniu klubu została podjęta z dwóch powodów:

- Po pierwsze jego istnienie w znaczny sposób usprawni naszą pracę na rzecz mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Działając w ramach klubu zyskamy możliwość wnioskowania i opiniowania w zakresie organizacji i trybu działania rady. Będziemy mogli również prezentować swoje stanowiska w ważnych kwestiach dla naszego miasta i jego mieszkańców.

Po drugie chcieliśmy jednoznacznie utożsamić się z osobą posła Jerzego Rębka (klub "Solidarna Polska") bo to właśnie z jego list, nie będąc członkami żadnych partii politycznych, startowaliśmy do rady miasta. Popieraliśmy również Jerzego Rębka w ostatnich wyborach parlamentarnych, w których uzyskał mandat posła VII kadencji. Utożsamiamy się też ze wszystkimi działaniami i decyzjami podjętymi przez posła w ostatnim czasie - mówi radny.

- W naszym przekonaniu taka decyzja jest przejawem ludzkiej solidarności i wiarygodności z czym i my chcemy się identyfikować – kontynuuje Mazurek.

Do klubu "Solidarny Radzyń" należą (od lewej): Mieczysław Zając, Piotr Skowron, Aldona Roguszewska, Adam Adamski, Jarosław Ejsmont, Robert Mazurek oraz Sławomir Sałata.

 

Komentarze  

 
#1 Komentaż do zdjęcia i tekstujanek 2011-12-01 21:56
Korci mnie aby podsumować, ale... może ktoś po obejrzeniu fotki, przeczytaniu ze zrozumieniem tekstu napisze coś od siebie. Ja podsumowałem najważniejszą informację z Sesji Rady Miasta :roll:
 
 
#2 Powodzenia;)hans 2011-12-01 22:04
"chcieliśmy jednoznacznie utożsamić się z osobą posła Jerzego Rębka"-pewnie,że trzeba się utożsamiać z tak wybitną osobowością, wierną swoim poglądom.Twardo ich broniącą(nie zmieniającą przynależności;)Pan Poseł "dużo" robi dla miasta, zapewne teraz załatwia inwestycje dla naszego regionu, jak to czynił w latach poprzednich.Kiedy mieszkańcy się obudzą i zaczną myśleć perspektywicznie.
 
 
#3 nuuuuuudaP.K. 2011-12-01 22:17
:zzz
 
 
#4 Kpinatp 2011-12-02 08:44
Ciekaw jestem wyrazu twarzy, podczas gdy Pan M. wypowiadał słowa o tej ludzkiej "solidarności i wiarygodności", podczas gdy Poseł po miesiącu od wyborów odszedł z partii, dzięki której udało mu się wśliznąć do sejmu. W ten sposób pokazał jak naiwni są jego wyborcy. Lecz myślę, że niebawem usłyszymy o złożeniu mandatu i uczciwego spróbowania swoich realnych szans w kolejnych wyborach, bo przecież z "nowym kontem" w nowych barwach. Jak myślicie czy ludzie kolejny raz będą tak naiwni?
 
 
#5 Popieramwidz 2011-12-02 09:18
A ja popieram działania Posła. Będąc w Solidarnej Polsce Jego projekty uchwał mają większą szansę na realizację. Jak do tej pory krytykowaliście go za to, że był w PiS-ie, a tu raptem wszyscy żałują tego ugrupowania. A co powiecie na temat zachowania marszałka województwa, Krzysztofa Hetmana z PSL, który po uzyskaniu mandatu nawet go nie przyjął. To jest prawdziwy kant wyborców!
 
 
#6 komentarzzjp 2011-12-02 09:41
Państwo Radni chyba zapomnieli, że otrzymali mandaty przede wszystkim dlatego, iż reprezentowali PiS podobnie jak Pan Poseł Rębek kandydując do Sejmu.Póki co istnieją struktury powiatowe PiS i jak oświadczył p. Dziega radzyński PiS nie zamierza się "przefarbować".
Czy Państwo uważacie, że ludzie głosując nie biorą pod uwagę ugrupowania, które reprezentuje dany kandydat?
Prawo do dowolnej zmiany swojej przynależności partyjnej to ma radny Wierzchowski, ponieważ nie startował z żadnej partii czy ugrupowania politycznego.
 
 
#7 RE: Powstał klub Solidarny RadzyńPRACTOR 2011-12-02 10:01
nie wie ktoś gdzie w radzyniu znajduje się biuro pana p.Rębka
bo na "Manchatanie" już go nie ma
 
 
#8 ...widz 2011-12-02 10:02
W wyborach parlamentarnych może jest tak jak piszesz, jednak w wyborach samorządowych ludzie głosują tylko i wyłącznie na człowieka!
 
 
#9 RE: Powstał klub Solidarny Radzyńaleks 2011-12-02 10:12
Czy to kolejny kult jednostki?
 
 
#10 do widzazjp 2011-12-02 10:25
Nie uważasz, że jednak wyborcy kierują się poglądami kandydatów, a w związku z tym ich partyjną przynależnością? W powyższym wypadku kandydaci byli jednoznacznie kojarzeni z PiS.
I jeszcze jedno w sprawie Pana Posła. Czy kiedykolwiek poseł marginalnego klubu opozycyjnego miał jakikolwiek wpływ na kształt stanowionych ustaw? Kto niby ma realizować pomysły tak małego ugrupowania. Nie zaklinaj rzeczywistości.
 
 
#11 następna edycja.......Skorpion 2011-12-02 10:49
ruszyła następna edycja tańca z partiami w wykonaniu radzyńskich działaczy,kojarzonych ze słuszną do tej pory linią prawicy.byliście do tej pory,jesteście i będziecie do końca swej egzystencji ludżmi mającymi na względzie własne dobro,nie dbającymi ani w ząb o dobro ludzi,którzy powierzyli wam mandat radnego.Ilu z was było prawie w każdym nowym ugrupowaniu które pojawiało się jak grzyby po deszczu.JAK MOGLIŚCIE ZDRADZIĆ SWEGO GÓRU.W niedługim czasie zakładam z NERGALEM partię diabła przydali byście się na początek ZDRAJCY.To macie we krwi.Fe...........
 
 
#12 szkoda gadać!orioNNN 2011-12-02 11:09
katolicy popierajacy karę śmierci....
ech...kupa hipokryzji niestety!!!
 
 
#13 do poprzednikówpiterek 2011-12-02 15:11
do zjp: ludzie owszem biorą pod uwagę ugrupowania radnych w wyborach samorządowych, ale w przypadkach kilku radnych zadecydowało nazwisko i kojarzenie z miasta, z ulicy lub z aktywności. Do practor: biuro poselskie zostało tam gdzie było. do scorpion: "byliście do tej pory,jesteście i będziecie do końca swej egzystencji ludżmi mającymi na względzie własne dobro,nie dbającymi ani w ząb o dobro ludzi,którzy powierzyli wam mandat radnego"? Czyzby? Sa radni z tej grupy którzy działaja na rzecz ludzi po cichu, nie w blaskach fleszy.
 
 
#14 OJ PITERKU PITERKUSkorpion 2011-12-02 16:29
ZASTANAWIA MNIE FAKT,ŻE PO RAZ KOLEJNY WŚLIZGNĘLIŚCIE SIĘ DO RADY MIASTA JAKO NIE CI NA KTÓRYCH KSIĘŻA KAZALI GŁOSOWAĆ.jak możecie spojrzeć ludziom w oczy.jak już wcześniej pisałem zapisalibyście się do partii diabła wiedząc że to on będzie zwycięzcą.STARTOWALIŚCIE JAKO PISIORY.TERAZ JESTEŚCIE SOLIDARNI ZA ROK BĘDZIECIE PRZEGRANI.WYJĄTEK JEST TYLKO JEDEN.KSIĘŻA ZMIENIĄ SWE POGLĄDY.LUDZIE DOSTANĄ NOWE WYTYCZNE.WASZE DZIAŁANIA JAK PISZESZ CICHE BĘDĄ DALEJ TAKIE SAME GDYŻ NIE UJRZĄ NIGDY DZIENNEGO ŚWIATŁA.NIEDAWNY WASZ PRZYWÓDCA MIAŁ RACJĘ WYPOWIADAJĄC SŁOWA ŻE UCIECZKI DOKONAŁY ŚWINIE NIE MOGĄCE DOPCHAĆ SIĘ DO KORYTA.MOŻE COŚ JEST W TYM PRAWDY.
 
 
#15 do piterkazjp 2011-12-02 17:59
Przestań drogi Piterku wypisywać bzdury tylko napisz jaką nazwę nosił Komitet Wyborczy, z którego państwo radni startowali i zdobyli mandaty. Mogę Ci podpowiedzieć - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
To właśnie ugrupowanie, z którego dany radny startował było często przysłowiową kropką nad i. która pozwalała zdobyć mandat. Przykładem może być wieloletni radny p. Tracz, który zrobił dużo więcej niż niejeden wybrany, a mandatu nie zdobył, bo nie stała za nim taka partia jak PiS.
 
 
#16 SOLIDARNIanonim 2011-12-05 17:48
Większość nazwisk nic mi nie mówi. Nie rozumiem kto i dlaczego ich wybrał do Rady Miasta. Rozumiem że muszą w związku z tym być solidarni w stosunku do siebie aby nie zaniknąć w pamięci wyborców, ale dlaczego do cholery chcą się utożsamiać zaraz z całym Radzyniem?!? Przecież tylko niewielka garstka wyborców coś w nich widziała! Może by lepiej brzmiało - SOLIDARNI Z RĘBKIEM?, SOLIDARNI Z ZIOBRĄ?, albo po prostu SOLIDARNI?, bo obawiam się że nawet nie można ich nazwać SOLIDARNI Z WYBORCAMI. Uważam że wyborcom raczej chodziło o PiS, a nie konkretnie o tych nieznanych nikomu kandydatów.
 
 
#17 DO PITERKAŁukaszHetman 2012-01-09 02:04
Drogi Piotrusiu,
Zgadzam się z Tobą,że ludzie przy wyborze nie patrzą zawsze na partię, ale na poszczególne zaslugi kandydatów. Pragnę tylko nadmienić, że na pewno nie dane byłoby Ci zasiadanie w radzie miasta jeżeli startowałbyś z listy SLD, KNP bądź PO. Dobrze o tym we dwóch wiemy i wyborcy też o tym wiedzą. Co do naszego Pana Posła to z całym szacunkiem do Jego osoby i działania, muszę powiedzieć, że źle się zachował w stosunku do swoich wyborców. Elektorat zdobył dzięki temu, że startował z listy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ. Ludzie Mu zaufali, a On niestety ich zdradził, a dlaczego? Wolal pójść za głosem Pana Zbigniewa Ziobro, który planując rozstanie z PISem wspierał nie ogół kampani PIS tylko pojedyńczych kandydatów, by oni w ramach wdzięczności byli po rozłamie "SOLIDARNI".
Piotrek spójrzmy prawdzie w oczy, Ty też byś został w PIS, a nie przechodził do klubu Solidarnych. Dobrze znam Twoje poglądy i wiem, że źle zrobiłeś, bo taka była konieczność.
W ramach podziękowania wyborcom powinniście okazać asertywność i zostać z partią, dzięki której teraz zasiadacie w Radzie Miasta.
Życzę miłego 2012 roku i rozwagi w następnych wyborach.
Łukasz Hetman
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.