Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Warsztaty plastyczne w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

Karol Niewęgłowski   
sobota, 10 grudnia 2011 14:51

Warsztaty w SOSWW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym imienia Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty plastyczne pt. Współczesność a tradycja, organizowane w ramach programu „Kultura a tradycje regionu radzyńskiego".

- Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Drelowie, nasi podopieczni pod okiem Ewy Bałkowiec, Beaty Lewczuk i twórczyni ludowej Heleny Nowackiej - Długołędzkiej, wykonywali różnego rodzaju ozdoby Bożonarodzeniowe – mówi Katarzyna Panasiuk – nauczyciel SOSW.

- W naszej szkole tradycyjnie jak co roku odbywają się tego typu zajęcia, dzięki którym da się już odczuć atmosferę świąteczną w całej placówce. W pracę nad ozdobami angażuje się każdy, bez wyjątku. Wszystkie wykonane elementy zostaną później zawieszone na szkolnej choince. Takie zajęcia, oprócz wprowadzenia uczniów w atmosferę świąteczną, mają również na celu rozwijać i ćwiczyć w nich sprawność manualną. Podopieczni uczą się rozpoznawania kolorów, ćwiczą koordynację wzrokowo – ruchową, są to te same zajęcia edukacyjno - terapeutyczne, które prowadzimy w ciągu roku, tylko pod inną postacią – dodaje dyrektor SOSW – Małgorzata Popek.

IMG_0216IMG_0220IMG_0221IMG_0223IMG_0225IMG_0227IMG_0228IMG_0229IMG_0230IMG_0233IMG_0235

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.