Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Nowa organizacja pracy w Urzędzie Miasta

Mariusz Szczygieł   
środa, 04 stycznia 2012 14:17

Urząd Miasta w Radzyniu PodlaskimOd 1 stycznia 2012 roku w Urzędzie Miasta w Radzyniu Podlaskim obowiązuje nowa organizacja pracy.

- Od nowego roku wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny urzędu. W miejsce dotychczasowego, dużego Wydziału Rozwoju Gospodarczego, w którym pracowało prawie 20 urzędników i w szczytach ponad 50 pracowników fizycznych, powstały 3 nowe wydziały:

- Promocji i Rozwoju – naczelnik Piotr Sławecki – do zadań tego wydziału będzie należało wyszukiwanie środków finansowych służących do realizacji postawionych zadań oraz przedkładanie do wiadomości mieszkańców najważniejszych spraw dotyczących funkcjonowania urzędu

- Inwestycji i Planowania Przestrzennego – naczelnik Jan Gryczon – ta komórka będzie się zajmowała tylko i wyłącznie inwestycjami

- Zarządzania Mieniem Komunalnym – naczelnik Radosław Mazur – ten największy wydział będzie odpowiadał za utrzymywanie miasta w czystości, będzie dbał o oświetlenie i mienie miejskie oraz będzie sprawował nadzór nad pracownikami fizycznymi.

Kolejną zmianą, jaka została wprowadzona, jest utworzenie Referatu Edukacji, Kultury i Sportu. Pracownicy tego referatu będą zajmowali się wszystkimi sprawami dotyczącymi oświaty miejskiej, jak również kulturą i sportem.

Rozdzielone zostaną również funkcje dyrektora miejskiego przedszkola i inspektora oświaty, bowiem do chwili obecnej te dwa stanowiska były łączone – mówi Mirosław Kałuski – sekretarz UM.

Jak podkreśla Kałuski, te zmiany nie wprowadziły wzrostu zatrudnienia w urzędzie. - Zmiany były konieczne przede wszystkim na wielkość i mnogość zadań Wydziału Rozwoju Gospodarczego - dodaje.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Nowa organizacja pracy w Urzędzie Miastadobos 2012-01-04 18:21
Czy nowi naczelnicy Pan Mazur i Pan Sławecki zostali wyłonieni w konkursie?:)
 
 
#2 nowa organizacja pracy w Urzędzie Miastagonia44 2012-01-04 20:33
Normalna procedura w takich przypadkach zakłada postępowanie konkursowe. Ale jesteśmy w Radzyniu, gdzie są układy i układziki i nawet gdyby był konkurs to nie uwierzę, że wygrałaby najlepsza osoba a spoza układów! Należy mieć tylko nadzieję, że promocja miasta przez jednego z naczelników nie będzie polegała tylko na pisaniu "dzienników z budowy pływalni" na forum www.iledzisiaj.pl ( z całym szacunkiem dla portalu, który czytam). :lol:
 
 
#3 RE: Nowa organizacja pracy w Urzędzie MiastaPRACTOR 2012-01-04 21:32
"dobos" i "gonia44" mylicie sie konkurs byl np. kto pierwszy zrobi kawe i Ci panowie wygrali :lol: :lol: :lol:
a co do iledzisiaj.pl to nie tylko TAKIMI sprawami zajuja sie tworcy strony
 
 
#4 pieniędzy, pieniędzy - naszych pieniędzy!anonim 2012-01-04 21:41
Mam również nadzieję, że pan Kałuski miał na myśli też, że te zmiany w Urzędzie Miasta nie wprowadzą również wzrostu kosztów zatrudnienia! Oczywiście po za wzrostem uposażenia dla nowego inspektora oświaty! Chociaż patrząc na ten problem z drugiej strony, bardzo łatwo by było bez krzywdy dla kogokolwiek pieniądze znaleźć na ten stołek w ramach istniejącego już budżetu oświaty.
 
 
#5 do PRACTORAmeduza38 2012-01-04 22:50
A czym to niby "wszechwiedzący" praktorze zajmują się jeszcze twórcy ile dzisiaj? Oświeć nas jeśli możesz. Ciekawe cóż to za spisek narodził się w Twojej głowie.
 
 
#6 Oj tam oj tamwysoki 2012-01-04 23:13
Bo jak tu się nie cieszyć z tego że bliźni ma ciepło w pracy, kawę pod nos, szanujmy takich ludzi. Bo przecież ktoś musi mieć dobrze i miło dlaczego to mam być ja. Janek Radek Mirek trzymajcie się ciepło. Nie musicie nic robić dla mnie najważniejsze jest że jesteście.
 
 
#7 RE: Nowa organizacja pracy w Urzędzie MiastaPRACTOR 2012-01-04 23:25
do "meduza38" skoro nie wiesz czym zajmuja sie tworcy iledzisiaj to po co wogule wchodzisz na te strone
jak odpowiesz sobie na to pytanie to mozesz wlaczac sie w dalsza dyskusje
 
 
#8 do PRACTORAmeduza38 2012-01-04 23:38
Wiem czym się zajmują i za to ich szanuję bo to dla mnie jedyne, rzetelne źródło informacji, nie trzymające niczyjej strony. Tak to wcześniej napisałeś, jakbyś chciał Panom coś zarzucić, ale jak tak to sorki i dzięki za sprostowanie :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.