Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Lech, Julian

Radzyńscy strażacy przyłączyli się do akcji protestacyjnej

Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 09 stycznia 2012 13:47

Akcja protestacyjna w PSP w RadzyniuOd 21 grudnia 2011 roku w całej Polsce trwa protest strażaków.

Powodem strajku jest brak zgody MSWiA na przekazanie środków z przeznaczeniem na podwyżki wynagrodzeń.

Jak donoszą różnego rodzaju rankingi, to właśnie straż jest najwyżej ocenianą komórką przez społeczeństwo i to właśnie oni zyskali sobie ich sympatie i zaufanie. Jednak raczej MSW nie znajdzie w tym roku dla nich środków, aby spełnić te oczekiwania.

Radzyńscy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim również przyłączyli się do akcji protestacyjnej służb mundurowych.

- Akcja polega na oflagowaniu budynku strażnicy oraz samochodów strażackich. Postulat główny to równe traktowanie wszystkich służb mundurowych w resorcie poprzez podwyższenie wynagrodzeń, które od 4 lat nie uległy zmianie. Akcja protestacyjna w żaden sposób nie zakłóca pracy straży oraz nie zmniejsza gotowości operacyjnej – wyjaśnia Dariusz Gomółka - komendant PSP.

Akcja protestacyjna w PSP

 

Komentarze  

 
#1 PSL a PSP bądź OSPŁukaszHetman 2012-01-10 21:06
I słusznie, bardzo dobrze, wszystkie służby mundurowe powinny być traktowane na równi. Wszystkie! Ale nasz Premier tego nie rozumie. Ponadto dziwię się, że tak silnie powiązany ze STRAŻĄ POŻARNĄ, PSL :) nie potrafił załatwić strażakom podwyżki, koalicjant premiera, a nie dba o swoich ludzi. Niech Państwo przejrzą na oczy.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.